Naším  cieľom  je  ponúkať  priestor  pre  stretávanie  sa  slobodných  a  nezadaných  kresťanov  z  protestantských spoločenstiev,  ktorí  majú  chuť  spoznávať  iných ľudí,  tráviť  s  nimi  čas  a  nadväzovať  priateľstvá  bez  tlaku  na  zoznamovanie  sa.

Pridaj sa na Facebooku do uzatvorenej skupiny Singles 
kresťanov z protestantských cirkví.
Informácie o pripravovaných akciách a aktivitách posielame aj mailingom. Pokiaľ máte záujem dostávať tieto informácie na    mail, vyplňte prosím tento formulár.

SINGLES  VÍKENDOVKA  NA  RANČI  KRÁĽOVA  LEHOTA  14. – 17.11.2024

Prihlasovanie je možné do naplnenia kapacity. Počet účastníkov je limitovaný kapacitou ubytovania, v nov. bude k dispozícii 92 lôžok.

Prihlásiť sa môžeš cez tento formulár.

Na víkendovke sa snažíme o približne vyrovnaný počet účastníkov mužov a žien. Preto keď sa naplní kapacita jedného pohlavia bude možnosť prihlásiť už len pre opačné pohlavie.

UBYTOVANIE  A  CENY

1.Ubytovanie v hlavnej budove Rodinné: 2 obyčajné lôžka +2 lôžka na poschodovej posteli hore. Izby majú vlastné hygienické zariadenie (sprcha, umývadlo, WC).

2.Ubytovanie v hlavnej budove Standard: izby s tromi až piatimi lôžkami, 1 až dve lôžka sú hore na poschodovej posteli. Hygienické zariadenia sú na prízemí budovy, oddelené pre mužov a pre ženy.

3.Ubytovanie v chatkách: na hornom poschodí sú 4 postele. Na dolnom poschodí sú 2 postele. V niektorých chatkách je 8 postelí, niektoré sú prístelky. Na chatkách je tiež gauč, krb, samostatná kuchynka (s chladničkou, plynový sporák, rýchlovarná kanvica, mikrovlnka), sociálne zariadenie, wifi.

Uvádzame ceny najprv za pobyt od štvrtku za 3 noci, potom za pobyt od piatku za 2 noci:

1.  Ubytovanie v hlavnej budove Rodinné (iba dolné lôžka)  =  od štvrtku 163 €/osoba, od piatku 109 € /osoba.
2. Ubytovanie v hlavnej budove Standard  a lôžka hore na poschodovej posteli v Rodinných izbách = od štvrtku 133 €/osoba, od piatku 89 € /osoba.
3. Ubytovanie v chatkách = od štvrtku 163 €/osoba, od piatku 109 € /osoba.

* Od 1. septembra cena pobytu narastá o 20 €.
** Registrácia je považovaná za záväznú až po úhrade.

Poznámka1: Uprednostníme záujemcu, ktorý má záujem zúčastniť sa celého pobytu pred záujemcom, ktorý by plánoval prísť len na kratšiu časť víkendu (napr. na 1 a pol dňa).
Poznámka2: umiestňujeme na izbách spolu len ženy a len mužov. Pokiaľ máte záujem byť na izbe s niekým, dajte nám o tom vedieť, pokúsime sa vám vyhovieť.
Poznámka 3: Pri tejto víkendovke sme sa snažili zohľadniť rôzne finančné možnosti účastníkov. Preto je štandard ubytovania rôzny. Keď sa prihlásite skôr, máte ešte možnosť si vyberať z rôznych typov ubytovania.

Podmienky a spôsob platby

Uvedené sumy sú platné pri úhrade celej sumy do 30.8.2024.
Po danom termíne sa suma za pobyt zvyšuje o 20 €.
Predpokladané ukončenie registrácie do 30.9.2024 alebo do naplnenia kapacít.
Registrácia je považovaná za záväznú, až po úhrade celej sumy za pobyt.

Postup pri úhrade

Po odoslaní tohoto formulára, tvoju prihlášku spracujeme a pošleme ti mailom platobné údaje. Následne zašli úhradu ideálne do 7 dní. Pokiaľ nebude úhrada vykonaná, miesto môže byť ponúknuté ďalšiemu záujemcovi.

Storno poplatky

 1. do 30.8.2024 vraciame 100 % uhradenej sumy.
 2. do 10.9.2024 vraciame 75 % uhradenej sumy.
 3. do 30.9.2024 vraciame 50 % uhradenej sumy.
 4. po 10.10.2024 je naúčtovaný storno poplatok vo výške 100 %.

CHCEŠ SA ZOZNÁMIŤ S NOVÝMI ĽUĎMI? CHCEŠ SI UŽIŤ VÍKEND V KRÁSNOM PROSTREDÍ?

Zoznamovanie je pre niekoho hračkou, pre iného naopak kameňom úrazu. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríš je isté, že na peknom mieste, v príjemnej atmosfére a so skupinou rovnako naladených ľudí sa zoznamuje oveľa ľahšie.

To je presne ten dôvod prečo ti ponúkame jedinečnú možnosť prihlásiť sa na Singles víkendovku, ktorá sa uskutoční v dňoch 14. – 17. novembra 2024 v úžasnom prostredí Ranča Kráľova Lehota.

Počet miest je obmedzený na 92 účastníkov, preto neváhaj a prihlás sa ešte dnes.

Môžeš sa tešiť na spoločné zábavné aktivity, rozhovory, spoločenské hry, zaujímavé prednášky, čas na chválach, turistiku, relax, kopec iného ale hlavne na dostatok voľného času na spoznávanie.

Pridaj sa k nám na víkendový event, na ktorom sa stretnú single kresťania z celého Slovenska, aby si našli nových priateľov, budovali nové vzťahy a našli obnovenú nádej a radosť zo zoznamovania s inými kresťanmi. Prihlásiť sa môžeš cez tento formulár.

PROGRAM*

Uži si víkendovku v krásnom prostredí s novými ľuďmi!  Od štvrtku večera do nedele obeda.

ŠTVRTOK – registrácia, večera, aktivity na zoznámenie sa s kopou zábavy, voľné rozhovory, spoločenské hry…
PIATOK – raňajky, prednáška, obed, poobedie voľné aktivity: spoloč. hry, rozhovory, výlety v okolí a pod., večera, aktivity na zoznámenie sa s kopou zábavy, voľné rozhovory, spoločenské hry…
SOBOTA – raňajky, prednáška, obed, poobedie voľné aktivity: spoloč. hry, rozhovory, výlety v okolí a pod., večera, spoločný zábavný program, voľné rozhovory, spoločenské hry…
NEDEĽA – raňajky, spoločné zhromaždenie a koniec oficiálneho programu, obed.

Na víkendovke bude možnosť individuálnych rozhovorov s koučami/poradcami.

* Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmenu programu

čo je v cene

1. UBYTOVANIE – 2 noci/3 noci – podľa výberu.
2. STRAVA– vo štvrtok večera,  piatok raňajky, obed, večera, v sobotu raňajky, obed, večera a v nedeľu raňajky a obed. (Účastníci s pobytom na 2 noci začínajú v piatok večerou).
3. PROGRAM pre nahlásených účastníkov počas pobytu.
4. PREDNÁŠKY

V cene NIE SÚ zahrnuté NÁPOJE.
V cene NIE JE zahrnutý coffee break počas spoločných stretnutí.

Na Ranči je nový wellness za poplatok (vírivka 20 €, sauna 15 €). Nahlásiť sa na wellness je potrebné 3 h pred vstupom.

 

Budeme radi, ak tieto info prepošleš ďalším singles kresťanom z protestantských spoločenstiev.

 

Tešíme sa na teba!

V prípade otázok nás môžete kontaktovať na maily: kancelaria@kresťaniavmeste.sk

SINGLES VÍKENDOVKA V HOTELI BJÖRNSON, MÁJ 2024

 

Po veľkom úspechu Singles afternoon stretnutia v Bratislave koncom novembra minulého roka bolo všetkým jasné že čím skôr treba zorganizovať aj singles víkendovku. Organizačný tím sa hneď pustil do práce a víkendovka sa konala prvý júnový víkend v krásnom prostredí hotela Björnson v Nízkych Tatrách a spojila dokopy takmer 70 ľudí z celého Slovenska.

Keďže išlo o prvú víkendovku určenú pre single kresťanov organizovanú pod záštitou platformy Kresťania v meste boli na mieste obavy z toho ako budú ľudia reagovať, aký program je vhodné vymyslieť, ako veľmi budú účastníci ochotní sa zapájať do naplánovaných aktivít a akú atmosféru sa podarí vytvoriť. Či sa to podarilo vám prezradím v ďalších riadkoch.

Už samotný príjazd na miesto konania víkendovky v Demänovskej doline prezrádzal že to bude výnimočný víkend. Moderne a citlivo zrekonštruované priestory hotela Björnson s externým wellness centrom a minimalistickými drevenými chatkami nachádzajúcimi sa priamo v lese perfektne dotváralo nádherné prostredie Nízkych Tatier s výhľadom na Chopok.

Harmonogram aktivít sme sa snažili nastaviť tak aby podporil zoznamovanie nenásilnou formou v rámci celej skupiny, ale zároveň aby účastníkom poskytol dostatok priestoru na osobné rozhovory alebo aktivity v menších, prirodzene vznikajúcich skupinkách. Mali sme aktivity kde bolo potrebné zapojiť len myslel, ale aj také, kde dostalo zabrať celé telo.

Okrem aktivít na zoznámenie a možnosti pridať sa na dlhšiu a kratšiu túru alebo na výlet do jaskyne sme mali možnosť vypočuť si aj dve prednášky, ktoré boli podľa slov väčšiny veľmi obohacujúce a poskytli nielen úprimné osobné príbehy, ale aj slová povzbudenia a múdrosti pre každého, kto má záujem na sebe pracovať a odovzdať aj oblasť vzťahov do Božích rúk.

Mali sme spolu naozaj skvelý čas vo veľmi príjemne atmosfére. Nielen na chválach bolo cítiť že napriek tomu, že väčšina z nás sa nepoznala, tak nás všetkých spájala viera v Krista. Či to malo význam ukáže čas, ale aj na základe pozitívnej spätnej väzby plánujeme zorganizovať ďalšie stretnutie ešte tento rok, formát ešte zvažujeme.

Preto ak si to ešte neurobil a chceš byť informovaný o plánovaných akciách a aktivitách podobne zmýšľajúcich ľudí v tvojom meste a okolí, pridaj sa do našej facebookovej skupiny alebo sa prihlás na odber mailového newsletteru na našej stránke.

To, že to stálo za to, najlepšie vyjadrujú slová priamo od účastníkov. Vyberáme niektoré z nich:

 • ” Bolo to zábavné a človek sa mohol pri nich naplno prejaviť. Bolo to super, trochu taký iný prístup ku hrám.”
 • ” Všetko sa mi páči, kde mám možnosť zblížiť sa s ľuďmi alebo všimnúť si niekoho zaujímavého. V rámci našich kresťanských kruhov.”
 • “Velmi prijemni ludia, vynikajuce slovo Bozie. Krasny vylet do jaskyne. Kvalitne spolocenstvo.”
 • “Veľmi sa mi páčil duchovný rozmer víkendovky. Obe kázne aj chvály boli úžasné.”
 • “Budovanie spoločenstva ľudí, ktorí kvôli svojmu single stavu a veku majú problém vnímať, že sú prijatí. Všetko …aj dážď aj priateľstva aj chvály 🙂 Z výšin z Chopku do hlbín jaskyne 🙂 za krátky čas. Aj prekonávanie fyzických limitov pre mnohých verím, že bolo na Božiu chválu. Rečníci aj Erik Matej aj Zdenek David a ich slovo.”
 • “Slobodná atmosféra, kde sa netlačilo ľudí do párov.”
 • “Páčila sa mi aj príroda aj vyvážený program. A tiež wellness, kde som si po dlhej dobe odpočinul.”
 • “Ze to bol aktivny vikend v prirode s dobrym programom. Dobre bolo ze cas bol vyvazeny – bolo mozne ho travit v organizovanej skupine ale aj mimo nej s ludmi podla vlastneho vyberu.”

SINGLES   AFTERNOON

prebehlo prvé stretnutie

Posledná novembrová sobota priniesla pilotné stretnutie pre všetkých kresťanov z bratislavských protestantských cirkví, ktorí prejavili záujem budovať nové vzťahy. Stretnutia sa zúčastnilo cez 40 ľudí a nieslo sa vo veľmi uvoľnenej atmosfére.

Oficiálna časť pilotného stretnutia trvala 4 hodiny, ale dôkazom toho že sa aj za tak krátky čas dokážu položiť základy nových vzťahov a priateľstiev je skutočnosť že sa vytvorili skupinky, ktoré pokračovali spolu na Vianočné trhy a v nedeľu spolu navštívili bohoslužby.

Platforma vznikla s cieľom spájať single ľudí a všetky budúce stretnutia sú otvorené pre kresťanov z protestantských cirkví, ktorí nemusia primárne hľadať životného partnera, ale chcú nadviazať nové kontakty, spoznať nových ľudí a budovať nové priateľstvá v cirkvi Kristovej.

SVADOBNé  OZNáMENIA  PáROV,  KTORé  SA  ZOZNáMILI  CEZ  TEnTO  projekt:

Pri uverejňovaní rešpektujeme žiadosti páru v tom, ktoré údaje môžeme zverejniť.