On-line knižnica     

Inšpirujte sa vyučovaniami výborných rečníkov, ktoré nájdete v našej on-line knižnici. Knižnica obsahuje mp3 nahrávky z KVM konferencií od roku 2009 seminárov a biblickej školy. Medzi nahrávkami nájdete vyučovania od nasledovných rečníkov: Alexander Barkóci, Pavol Hanes, Sergio Scataglini, John Bevere, brat Yun, Callie Boyd (Modlitebné ihrisko – služba deťom), Joakim Lundqvuist ai. Nahrávky z biblickej školy sú na témy: Božie kráľovstvo, Sloboda v Kristovi, Duch Svätý, Učeníctvo, Viera, ktorá mení spoločnosť viac>>

Chceš byť informovaný?

Novinky posielame raz za mesiac.

Prihlásením súhlasíte so spracovaním osobných údajov.


Najaktuálnejšie

Sviatok stánkov 20-27.9.2021

Ponúkame Vám možnost navštívit Izrael virtuálne na oslave Sviatku stánkov.
Online prenos ponúka zaujímavú možnosť usporiadať spoločný večer (alebo aj niekoľko večerov) spojený so sledovaním niektorého z programov. Môžete zvolať svoje vlastné zhromaždenie, doplniť ho chválami a modlitbami a potom sa pripojiť a sledovať priamy prenos z Jeruzalema.

– Počas programu zaznejú aj mnohé svedectvá o prebudení v arabských krajinách. 

– Počas siedmych dní budete môcť v priamom prenose sledovať zhromaždenia nielen v Jeruzaleme, ale aj na brehoch Mŕtveho mora, v Galilei a v Haife.

Tieto programy budú tlmočené do češtiny alebo slovenčiny. Naviac získate prístup k desiatkam posolstiev popredných kresťanských lídrov z celého sveta. 

– Prístup ku všetkým nahrávkam buď na 90 dní, alebo na 9 mesiacov.

Čítanie mien obetí holokaustu, 9.9.2021, 18:30 h

Ľudia, ktorí boli obeťou holokaustu, častokrát nemajú ani svoj pomník a ich mená sa stratili z verejného priestoru.
V koncentračných táboroch boli naši spoluobčania zbavení akejkoľvek ľudskej dôstojnosti, vrcholom čoho boli zamenené ich mená za číslo a ako “číslo” boli kruto a potupne zavraždení. Nacisti sa týmto aktom pokúsili navodiť dojem, že ide o masu bez akýchkol’vek náznakov individuality každej z týchto osobností. Čítaním z deportačných listov kedy sú nahlas čítané mená a vek obetí, je im symbolicky prinavracaná identita a dôstojnosť ako našich rovnocenných spoluobčanov.

Mená čítame z prvej vlny deportácií z r.1942. Zoznamy odvlečených z druhej vlny deportácií, z r. 1944 sa žiaľ nezachovali

Mená čítajú známe osobnosti z kultúrneho a verejného života. Doteraz zneli z úst napríklad Emílie Vášáryovej, Martina Hubu, Petra Lipu, Pavla Vilikovského, Božidary Turzonovovej, Evy Matejkovej, Miroslava Marcelliho, Antona Srholca či Mariána Labudu.
Podujatie bude aj online cez livestream

Biznis raňajky  24.9.2021

Marek Hyravý: NEZLOMNOSŤAKO ČELIŤ NEPRIAZNIVÝM OKOLNOSTIAM

Keď na nás doľahne kríza, neistota, alebo sa nám do cesty k cieľu postavia rôzne prekážky, často nás prepadajú pochybnosti, pocit bezmocnosti, strach z neúspechu, či pokušenie vzdať to.

V takýchto chvíľach potrebujeme inšpiráciu – palivo duše – dodať si chuť napredovať napriek ťažkostiam pri dosahovaní svojho cieľa, nepodľahnúť pritom skepse a negatívnym náladám, ale držať sa svojej vízie a premeniť svoj sen na realitu.

O sile nezlomnosti, pevnej viere, vytrvalosti, vnútornom ohni a ďalších jedinečných atribútoch, ktoré nám pomáhajú prekonávať prekážky, sa s nami podelí lektor a kouč Marek Hyravý, zakladateľ a CEO Grandis Institute.

Tešíme sa, že sa s Vami stretneme na Biznis raňajkách  v piatok 24.9.2021 od 8:00 do 10:00 hod. v Hoteli Vienna House Easy Bratislava na Galvaniho 28.

Informácie a registrácia >>

Adoptuj si politika

Modlitbová kampaň Adoptuj si politika zastrešuje organizácia Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže v spolupráci s inými organizáciami a cirkvami.
Naším cieľom je motivovať ľudí k modlitbe za vládnych predstaviteľov a poslancov v NR SR, ktorí rozhodujú o zákonoch a o smerovaní našej krajiny.
Túžime, aby cirkev prinášala kultúru modlitby a žehnania namiesto nadávok a kritizovania.
„Žiadam, aby sa cirkev neprestávala modliť. Proste za všetkých ľudí a ďakujte za nich. Myslite aj na vládnych činiteľov, na tých, čo rozhodujú o dôležitých veciach, aby sme v mieri a pokoji mohli žiť v pravej zbožnosti a vážnosti. Tak je to dobré a milé nášmu Pánovi.” (1 Tim 2:1-3)
Veríme, že môžeme budovať kultúru úcty a žehnania namiesto preklínania, zlorečenia a kritizovania.
Veríme, že modlitba je pre zmenu spoločnosti dôležitá a môže priniesť nové, obnovené Slovensko. Pridajte sa k dobrorečeniu a bojovaniu za našu krajinu na kolenách.
Veľa zmôže modlitba spravodlivého (Jk 5:16)

Prihlás sa tu: Adoptujsipolitika.sk

Pomoc núdznym ľuďom

Už trinásť rokov dobrovoľníci platformy Kresťania v meste varia z vlastných zdrojov husté výdatné polievky, ktoré potom ďalšie dobrovoľnícke tímy na vlastné náklady roznášajú ľuďom bez domova priamo do terénu. Ročne navaríme cca 4.000 litrov výdatnej polievky a vydáme približne 10.000 porcií teplého jedla. Organizujeme zbierky šatstva, obuvi, drogérie a ďalších nevyhnutných vecí pre ľudí v núdzi viac>>

Ako pomôcť ľuďom na ulici?

Vidíte na ulici ľudí bez domova a chceli by ste im pomôcť, ale neviete ako? Pozrite si prehľad služieb a organizácií v Bratislave, ktoré poskytujú stravu, ošatenie, ubytovanie, možnosť osprachovať sa, vyprať si veci. V  prehľade nájdete kontakty na organizácie, ktoré poskytujú zdravotné ošetrenie, sociálne poradenstvo a ďalšiu nevyhnutnú pomoc pre ľudí bez domova v Bratislave: prehľad služieb a organizácií>>

Pridajte sa k nám…

Pozývame vás pridať sa k nám a vyskúšať si pomoc ľuďom bez domova. Aj vy sa môžete stať na chvíľu domovom pre tých, ktorí domov nemajú. Ak máte záujem zapojiť sa, kontaktujte koordinátorku dobrovoľníkov Lenku Antalíkovú na e-mailovej adrese antalikova(zavináč)krestaniavmeste.sk alebo telefonicky 0948 115 515. Viac informácii o pomoci ľuďom bez domova nájdete na stránke Pomoc núdznym.


projekty

Verejno-prospešné projekty

Veríme, že kresťania majú spoločne slúžiť tým, ktorí potrebujú pomoc: chorým,  sociálne odkázaným, ľuďom na periférii spoločnosti a postihnutým živelnými katastrofami. Preto realizujeme verejno-prospešné projekty a organizujeme benefičné koncerty na podporu týchto cieľových skupín viac>>

Spoločné bohoslužby, semináre

Pravidelne v Bratislave organizujeme spoločné zhromaždenia cirkevných zborov, konferencie, rôzne vzdelávacie semináre. Je to miesto, kde sa vzájomne obohacujeme, slúžime si a zároveň na tieto akcie pozývame zaujímavých domácich i zahraničných rečníkov viac>>

Kresťanský biznis klub

Veríme, že skutoční kresťania môžu priniesť zmenu v rôznych oblastiach našej spoločnosti, biznis nevynímajúc. Preto pripravujeme rôzne podujatia s úspešnými biznismenmi, ktorí dokázali ísť proti prúdu, častokrát aj napriek nepriaznivým okolnostiam a nasledovali biblické princípy a hodnoty viac>>


Informácia pre dobrovoľníkov platformy Kresťania v meste zapojených do pomoci núdznym:

Aktuálny harmonogram varenia a výdaja stravy pre ľudí bez domova nájdete na stránke s rozpisom služieb.